راهنمای نویسندگان

 

برای دریافت فایل راهنمای نویسنده اینجا کلیک کنید.

راهنمای تدوین مقالات

دو فصلنامه‌ تحلیلی - پژوهشی دانشکده هنر

از مؤلفان گرامی تقاضا دارد برای جلوگیری از تأخیر در داوری و انتشار به موقع فصلنامه، هنگام ارسال مقاله به نکات زیر توجه فرمایند:

1- زبان رسمی مجله، فارسی است، اما مقالات به زبانهای (عربی، انگلیسی، آلمانی و فرانسوی) نیز قابل بررسی می‌باشد.

2- مقالات باید پژوهشی و حاصل تحقیق نویسنده یا نویسندگان باشد و قبلاً در نشریه دیگری چاپ یا همزمان برای سایر مجلات ارسال نشده باشد.

تبصره: نویسنده می‌تواند پس از 3 ماه در صورت عدم دریافت پذیرش، با اعلام به دفتر این مجله  مقاله را به مجله دیگری ارسال دارد.

3-مقالات ارسالی نبایستی از 3500 کلمه بیشتر باشد و به همراه عکسها، جداول و منحنی‌ها بیش از 20 صفحه نشود.

تبصره: مقالات ترجمه شده پذیرفته نمی‌شود.

4- مقالات ارسالی باید دارای بخشهای زیر باشند:

صفحه اول: عنوان کامل مقاله به فارسی و انگلیسی _ نام نویسنده یا نویسندگان به فارسی و انگلیسی (نام نویسنده عهده‌دار مکاتبات با ستاره مشخص شود) مرتبه علمی و نام مؤسسه یا محل اشتغال نویسنده یا نویسندگان به فارسی و انگلیسی، نشانی کامل نویسنده‌ی عهده‌دار مکاتبات شامل: نشانی پستی، شماره تلفن، دورنگار و نشانی پیام نگار (پست الکترونیکی)، نام مؤسسه تأمین کننده‌ی مخارج مالی تحقیق یا تهیه مقاله.

صفحه دوم: عنوان کامل مقاله به فارسی؛ چکیده فارسی (حداکثر 250 واژه)؛ کلید واژگان فارسی (حداکثر پنج واژه)؛ یک ستونه و در ادامه مقدمه با شماره 1 و دو ستونه آغاز می‌شود.

تبصره 1: اصطلاحات و اسامی خارجی با معادلهای دقیق و رسا در زبان فارسی و عین کامل واژه یا عبارت اختصاری به کار رفته در متن، در زیرنویس درج شود.

تبصره 2: محل درج عکسها، جداول، شکلها و نمودارها در متن معین شود، ارسال اسکن از اصل تصاویر و جداول به صورت سیاه و سفید یا در صورت لزوم رنگی با DPI 300 در قطع A4 و فایل Tif با کیفیت مطلوب در CD ضروری است.

تبصره 3: ارجاع منابع به صورت استفاده شده در مقالات این شماره از مجله (ذکر شماره منبع و شماره ص در متن و فهرست نمودن مراجع به ترتیب ظهور در متن مقاله) ضروری است، از تکرار یک منبع در فهرست مراجع خودداری شود.

تبصره 4: در انتهای متن مقاله نتیجه‌گیری مشخص شود.

تبصره 5: صفحه آخر؛ شامل: عنوان کامل مقاله به انگلیسی؛ اسامی نویسندگان و رتبه علمی و محل اشتغال و آدرس پست الکترونیکی و چکیده انگلیسی (330 الی 360 واژه)؛ کلید واژگان انگلیسی (حداکثر پنج واژه) باشد.

5- شیوه نگارش مشخصات مراجع به شرح زیر است.

الف) کتاب: نام خانوادگی، نام نویسنده یا نویسندگان، عنوان کتاب، نام مترجم، محل انتشار، ناشر، سال انتشار.

ب) مقاله: نام خانوادگی، نام نویسنده یا نویسندگان، «عنوان مقاله»، نام نشریه، دوره، سال انتشار، شماره صفحات.

ج) مراجع اینترنتی شامل مشخصات کامل منبع استفاده شده: نویسنده یا تولید کننده آن، عنوان، نام سایت، تاریخ تولید منبع یا تاریخ مراجعه به سایت و ذکر آدرس اینترنتی ( URL )

6-  مقالات ارسالی باید در 4 نسخه (یک نسخه اصل به همراه 3 نسخه تصویر) در صفحات کاغذ A4 یک رو با قلم یاقوت نازک فونت 12 (برای مقالات لاتین با قلم تایمز 10)، با حاشیه (سه سانت از راست و 2 سانت از چپ و 3 سانت از بالا و 3 سانت از پایین)، حروف چینی و همراه با فایل مقاله، تحت نرم افزار Word 2000 به همراه تصاویر بر روی CD، به دفتر مجله مدرس هنر ارسال یا تحویل داده شود.

7-  آثار هنرمندان در قالب طرحهای گرافیکی، نقاشی‌و ... شامل: چکیده مشتمل بر اهداف، کاربرد و فلسفه طرح حداکثر 500 کلمه به همراه فایل اسکن یا فایل عکس دیجیتال از اثر، قابل چاپ در صفحه A4 تحویل داده شود.

8- مقاله‌های رسیده توسط سه نفر از استادان متخصص به صورت محرمانه داوری خواهد شد.

9- مسؤولیت صحت و سقم مطالب مقاله به عهده نویسنده است.

10-مقالات بر گرفته از رساله یا پایان‌نامه فقط در صورتی که مسؤولیت آن را استاد راهنما قبول کرده باشد، قابل بررسی است.

11-فصلنامه حق رد یا قبول و نیز ویراستاری مقالات را برای خود محفوظ می‌دارد و از بازگرداندن مقالات دریافتی معذور است.

12-  پس از چاپ مقاله پنج نسخه از بازچاپ مقاله مربوط به نویسنده مسؤول مقاله اهدا خواهد شد.

 

 

نشانی دفترمجله: تهران،تقاطع بزرگراه شهید چمران و جلال آل احمد، دانشگاه تربیت مدرس، دانشکده‌هنر، دفتر مجله‌مدرس‌هنر،111-14115

تلفن: 82883708 ؛ دورنگار 88008090 ؛ پیام‌نگار: E-mail: jou-art@modares.ac.ir